درختان میوه

آلو بخارا

آلو بخارا با نام Prunus Spinosa به رنگ بنفش تیره و گوشتی سبز دیده می شود .

مقاومت بالایی در برابر سرما داشته و می توانند سرمای ۷ – درجه را تحمل نمایند .

این آلو بیشتر در اروپا و شمال شرق آفریقا دیده می شود .

میوه دهی درخت آلو در هر هکتار ،این میزان را بر اساس شرایط مختلف می سنجند .

اما طبق آمار به دست آمده ، آلوها را در فاصله هایی بین ۵ الی ۷ متر از یکدیگر می کارند . در شرایط مطلوب و ایده آل می توانند میزان ۳۵ تن در هر هکتار میوه برداشت کنند و این رقم معمولا در کشورهای دیگری اتفاق می افتد اما به طور کلی در ایران این میزان کمتر بوده و طبق عرف چیزی بین ۳ الی ۷ تن در هر هکتار تعیین شده است .

 

 

کاشت درخت آلو در گلدان

این درخت را هم می توانید در باغ یا حیاط منازل کاشت کنید و هم در گلدان .البته کاشتن آن در گلدان نیازمند ، دقت بیشتر و رسیدگی بهتر می باشد .

این گیاهان را می توانید در ابتدا در گلدان به وسیله بذر و قلمه گیری بکارید ، سپس آن را به مکان های مختلف انتقال دهید . خاکی که برای کاشت بذر و یا نهال در نظر می گیرید باید نسبت به خاک پایه های اصلی سبکتر و دارای زهکشی بالاتری باشند .

 

 

بهترین کود برای درخت آلو

گیاهان برای تهیه میوه هایی با کیفیت بیشتر ، نیاز به کود دهی دارند .

گیاهان مواد اولیه را از خاک ، آب و هوا می توانند به دست آورند . اما خاک های ایران از نظر مواد معدنی فقیر هستند و باید از کود های دارای مواد معدنی برای درختان میوه استفاده کرد .

کود های دارای آهن ، پتاسیم و اسید آمینه ، مواد معدنی در خاک را افزایش می دهد و بستر خوبی برای رشد گیاهان خواهند بود .کود معدنی مینرال می تواند گزینه خوبی باشد .بهترین زمان کود دهی در اوایل بهار است .

روش های کود دهی

روش هایی برای کود دهی درختان میوه وجود دارند که چالکود متداول ترین روش بین آنهاست .

 

تعریف چالکود 

در این روش چاله هایی ، ۶۰ سانتی متری به منظور استفاده از کود های شیمیایی و کود های دامی ، پای درختان ، حفر می کنند . در این روش نیاز کود دهی درختان ، امری مهم و قابل توجه بوده که با در نظر گرفتن سن درختان تعیین می شود . بعد از حفر کردن چاله ها و ریختن کود در آنها ، لایه نازکی از خاک روی آن ریخته می شود . توصیه می شود این چاله ها در مسیر آب و رودخانه ها یا آبیاری های قطره ای حفر نشود . اجازه دهید رطوبت درون خاک ، عناصر کود را کم کم جذب درخت کند .

به علت وجود آهک در آب ، روش چالکود برای درختان میوه قطعا تاثیرات بیشتری دارد .

 

 

 

برای اطلاع از ارقام موجود وقیمت تماس بگیرید.
۰۹۳۵۷۱۳۳۵۹۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *