درختان زینتی

سدورس

نهال سدروس جزء درختان همیشه سبز سوزنی برگ از تیره کاج ها با فرم هرمی شکل و رشد سریع میباشد که ارتفاع آن میتواند به 50 متر و قطر آن به سه متر برسد. شاخه‌های این درخت به حالت طبقه طبقه می‌باشد. از نهال سدروس در گستره وسیعی از پارکها، فضای سبز، منازل ویلایی، میادین شهر و … به عنوان درختی زیبا استفاده می‌شود

نهال سدروس برای رشد مطلوب به آفتاب کامل نیاز دارد و نیاز آبی آن نیز نسبتا زیاد میباشد، تکثیر این درخت از طریق قلمه، پیوند و بذر امکان پذیر است. برای تکثیر نهال سدروس از طریق بذر، مخروط این درخت را 48 ساعت در آب خيس مي کنند تا براي کاشت آماده شود.

نهال سدروس سرما، گرما و حتی یخبندان را تحمل کرده و به تابش مستقیم آفتاب مقاوم است همچنین در خاک های لمی یا رسی با زهکشی خوب رشد می کند. چوب درخت سدروس به دلیل مقاوم بودن در برابر پوسیدگی در گذشته برای ساخت کلبه، قایق و پل استفاده میشده است.

نهال کاج سدروس را باید در اوایل بهار یا در پاییز و پس از اینکه گیاه برای رفتن به خواب زمستان آماده شد، بکارید. اگر نهال را در پاییز بکارید، به اندازه بهار به آب و آفتاب نیاز نخواهد داشت. درخت کاج سدروس بومی هیمالیا بوده و نمونه هایی بسیار بزگ و عظیم آن در این منطقه شناخته شده است.

 با تولید و اصلاح نهال سدروس در ایران آمادگی خود را جهت ثبت سفارش انواع نهال و ارسال آن به باغداران عزیز در تمامی شهر های ایران اعلام می نماید.  

 

مشخصات نهال سدروس میاندوآب نهال

  • نیاز نوری: آفتاب کامل یا نیم سایه
  • حداکثر ارتفاع: 50 متر
  • سرعت رشد: متوسط تا سریع
  • نیاز آبی: متوسط تا زیاد
  • کاربرد: درخت زینتی در پارک ها ، منازل و ادارات

 

 

برای اطلاع از ارقام موجود وقیمت تماس بگیرید.
۰۹۳۵۷۱۳۳۵۹۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *