درختان میوه

نهال میوه در کرج

نهال میوه در کرج

خرید انواع ارقام نهال میوه در کرج فرصت‌های خوبی برای توسعه باغ ها وصادرات میوه در این شهرستان فراهم می کند. 

شهرستان کرج، به دلیل واقع شدن در دامنه های البرز دارای اب وهوای کوهستانی است ومناطقی از آن که در دامنه کوهستان قرار دارند دارای رطوبت کافی می باشد. به همین دلیل این مناطق برای پرورش نهال میوه به خصوص نهال گردو مناسب است.

خرید انواع نهال میوه در کرج

خرید انواع نهال میوه در کرج

خرید انواع نهال میوه در کرج : 

با توجه به توضیحاتی که پیش از این در باره وضعیت آب و هوایی کرج و اقلیم مناسب آن جهت کشاورزی داده شد، خرید نهال وکاشت آن در کرج، کاملاً رواج دارد.. اما کرج هم مانند هر شهر، منطقه و یا استان دیگری، قابلیت کاشت انواع خاصی از نهال ها در ان وجود دارد .

به عبارت دیگر، با توجه به شرایط اقلیمی وجغرافیایی این شهر ، برخی از نهال های میوه، وضعیت کاشت بهتری در این شهر خواهند داشت.

البته برای خرید نهال در کرج، ابتدا باید بررسی های لازم،در خصوص انتخاب نهال مناسب با توجه به نیاز و مکان مورد نظر برای کاشت،انجام شود.

خرید نهال میوه در کرج به شکل های مختلفی قابل انجام است. یعنی شما می‌توانید هم به صورت مستقیم از نهال فروشی‌های بزرگ وهم به صورت اینترنتی از نهالستان‌های معتبر این بهترین نهال میوه را خریداری کنید.

نکته قابل ذکراین است که به دلیل وجود نهالستان‌های متعدد در این شهر، باید به سراغ نهالستان‌های با سابقه و دارای تاییدیه جهاد کشاورزی بروید.

در ادامه این مطلب به معرفی انواع نهال میوه در کرج، اشاره خواهیم کرد:

 

معتبر ترین نهالستان در کرج

خرید انواع نهال میوه در کرج

معرفی انواع نهال میوه در کرج:

فهرست بهترین ارقام نهال میوه که در کرج پر بارده و پر فروش هستند ، شامل موارد زیر می باشد:
نهال گردو:
همانطور که در مقدمه مقاله اشاره شد شرایط اب و هوایی موجود در کرج، زمینه تولید وپرورش نهال درخت گردو را فراهم می سازد.
در اینجا ۶ مورد از بهترین ارقام نهال گردو در کرج که باردهی و سودآوری بالایی دارند و در دوشهرستان طالقان و برغان بیشتر کاشته می شوند نام می بریم:

نهال گردو فرنور
• نهال گردو اسرائیلی
• نهال گردو پالیز کانادایی
• نهال گردو ژنوتیپ برتر
• نهال گردو تویسرکان

نهال هلو:
این میوه ی آبدار تابستانی یکی از پرطرفدارترین نهال های میوه، می باشد. که مقاومت بالایی در برابر سرمادارد، ودر دو نوع انجیری و کروی کاشت می شود..

میوه هلو کرک دار بوده و فقط زمانی به طور کامل رسیده باشد و به راحتی از ساقه جدا شود قابل برداشت خواهد بود.یکی از نکات منفی در باره این نهال ،نیاز بسیار زیاد ان به آب است ،ولی استفاده از روش غرقابی باعث آسیب فراوان و از بین رفتن محصول می‌شود.

از انواع نهال هلو در کرج میتوان به نهال هلو پاییزه، نهال هلو جوادی، نهال هلو مخملی، نهال هلو شاستا اشاره کرد.

فروش نهال هلو  در بیشتر نهالستان‌های این شهر انجام می‌شود ولی مناسب‌ترین و بهترین قیمت نهال هلو در کرج در نهالستان‌ معتبر مبین نهال امکان پذیر می‌باشد.

نهال گلابی:

نهال گلابی در کرج دارای انواع نژادهای اصلاح شده ژئوتیپ می باشد که در کل جزء نهال های زود بازده می‌باشد و اکثر ارقام ان نیز مقاومت خوبی در برابر سرمای را از خود نشان داده اند.

وبه همین دلیل طرفداران زیادی درمیان کشاوزان و باغداران داشته است و جزء نهال های با قیمت بسیار بالا محسوب می شود . انواع نهال گلابی شامل نهال گلابی شاه میوه، نهال گلابی درگزی، نهال گلابی بیروتی اشاره کرد.

که ازمیان اینها ، گلابی بیروتی به دلیل سازگاری بالا با شرایط آب وهوایی کرج و دیر گل بودن و باردهی بسیار ، بهترین نهال گلابی در کرج در سال‌های اخیر شناخته شده و محبوبیت زیادی دربازار داشته است.

نهال هلو

نهال هلو

 

نهال انگور :

یکی از نهال‌هایی است که نسبت به کم آبی، سرمای زمستان، گرمای هوا و نوع خاک مقاوم است. در هر شرایط آب و خاک رشد می کند و احتیاج به مراقبت چندان زیادی ندارد اما در اب وهوای سردسیری بازدهی مناسبی دارد.

به همین علت کشاورزان شهر کرج با کاشت آن‌ها می‌توانند یک بازار پر فروش و درامد بالا داشته باشند.

بهترین نهال انگور در کرج از میان ارقام نهال این میوه ، نهال انگور یاقوتی وعسگری است .چرا که با شرایط این شهر به صورت کامل سازگار بوده است. بنابراین میزان فروش ان در نهالستان های کرج بالا بوده است .

نهال سیب :

گياه سيب در شرايط آب و هوايي سرد و معتدل همانند اقلیم کرج رشد خوبي دارد ،اما در دماهاي بسيار گرم به میزانی ه نياز سرمایي درخت به خوبي تأمين نشود توليد آن مقرون به صرفه نخواهد بود .

نهال سیب دارای ارقام بومی وخارجی می باشد. سیب گلاب اصفهان از ارقام بومی درخت سیب، و سیب لبنانی زرد و سیب لبنانی قرمز از ارقام خارجی درخت سیب است.

نهال گیلاس :

در شهر کرج ارقام مختلفی از نهال‌های گیلاس کاشته می‌شود اما بهترین رقم آن که مورد پسند همگان است گیلاس تکدانه می‌باشد. قیمت نهال گیلاس در کرج و سایر شهر‌ها نیز بالا بوده و دستچین اول این میوه پر طرفدار ،قیمت بالاتری نسبت به دفعات بعد دارد.

مقاومت این نهال در برابر سرما مانند سایر نهال ها در کرج بالا بوده هرس کردن به موقع این درخت باعث رشد بیشتر وباردهی بیشتر خواهد شد .و خاک مناسب برای کاشت این نهال خاک لومی شنی است البته عوامل دیگری همچون کوددهی و سم پاشی به موقع درخت گیلاس برای تولید محصول باکیفیت ضروری است. از انواع نهال گیلاس می توان به نهال گیلاس آمبرانس، نهال گیلاس بارلت، نهال گیلاس تک دانه اشاره کرد.

نهال زردآلو:

شهر کرج با داشتن اقلیم معتدل وسرد کوهستانی یکی از قطب‌های مهم برای کاشت و فروش نهال زردآلو می‌باشد و این نهال بیشتر درقسمت‌های کوهپایه‌ای این شهر کاشته می‌شود ،چرا که این نهال نیز مانند سایر نهال های کشت شده در کرج نسبت به سرما مقاوم است.

و دارای ارقام و گونه‌های مختلفی می‌باشد .از جمله گونه‌های نهال زردآلو که به خاطر داشتن طعم بسیار خوب و شیرین و فروش ومصرف زیاد آن ،به عنوان بهترین نهال زردآلو در کرج شناخته شده اند ،نهال زردآلو شصتی و شکر پاره می‌باشد .

قیمت نهال زردآلو در کرج بسیار متفاوت بوده و به کیفیت و نوع آن بستگی دارد و هرچه با کیفیت تر و شیرین تر باشد دارای قیمت بالاتر نیز می‌باشد.

این ارقام زردآلو در کرج نسبت به سرما مقاوم بوده و زود گل و زود بازده بوده‌اند و در کوهپایه‌های این شهر به خوبی رشد کرده اند.

نهال خرمالو: 

درخت خرمالو بومی کشور چین است،اما امروزه در بیشتر شهر‌های ایران کشور به خصوص در شهرستان کرج وتولید وپرورش می یابد. چرا که اب وهوای کرج شرایط رشد مطلوب این درخت را فراهم کرده است.

به عبارت دیگر این نهال در مناطقی که دارای آب و هوای خنک و معتدل با آفتاب کافی است دارای رشد و عملکرد خوبی می باشد.. و با وجود اینکه گیاهی مقاوم به سرما است امت در مناطقی که هوا کمی سرد است باید اطراف آن محصور گردد تا از خسارات ناشی از سرما و یخ‌زدگی محافظت گردد.

به دلیل سازگازی این نهال در این شهر وپرورش و تکثیر بسیار این گیاه ،قیمت نهال خرمالو در کرج برای کشاورزان و باغداران مقرون به صرفه می باشد.

انواع دیگرنهال هایی که در شهرستان کرج ودرنهالستانهای معتبرو دارای مجوز ازجهاد کشاورزی به فروش می رسد عبارتند از:
نهال آلبالو
نهال انجیر
نهال به
نهال شلیل
نهال پسته
نهال الو

معتبر ترین نهالستان

معتبر ترین نهالستان

خرید نهال غیر مثمر در کرج 

در میان نهال های غیر مثمر در کرج نهال هایی کاشته میشوند که تنها جنبه زینتی ندارند بلکه بهره گیری از چوب آن ها جنبه اقتصادی دارد. از جمله این نهال های غیر مثمر که پر سود می باشد نهال درخت صنوبر و پالونیا می باشد.

نکته ای که برای خرید این نهال ها باید به آن توجه کرد این است که باید بهترین نوع این دو نهال را برای کاشت انتخاب و خریداری نمایید. همچنین جهت خرید و بهترین رقم نهال صنوبر و پالونیا به معتبرترین مراکز فروش نهال در کرج مراجعه فرمایید. نهالستان مبین نهال با کیفیت ترین نهال را با مناسب ترین قیمت در اختیار شما قرار خواهند داد.

معتبر ترین نهالستان

قیمت نهال میوه

قیمت نهال میوه در کرج:

قیمت نهال میوه در کرج به علت وجود تنوع میوه دراین شهر متفاوت می باشد. اما به صورت یک اصل کلی ،هر چه نهال انتخابی با کیفیت تر و باردهی بیشتر بوده و دارای شناسنامه سلامت باشد ، قیمت بالاتری خواهد داشت و میزان عرضه وتقاضای ان هم افزایش می یابد.

 

نهال فروشی در کرج:

برایی انتخاب بهترین نهالستان در کرج به دنبال مراکزیبروید که نهال های موجود درآن دارای تاییدیه از جانب سازمان جهاد کشاورزی می باشند.و این موضوع بدین معنی است که نهال خریداری شده شما از سلامت کاملی بهره مند است.

همچنین کشاورزان و سرمایه‌گزارانی که قصد خرید نهال از نهالستان های کرج دارند ،بهتر است جست وجویی در سایت های معتبر و شناخته شده که فروش نهال در کرج را به عنوان یکی از اهداف اصلی خود قرار دادند،داشته باشند .

با خرید های غیر حضوری و اینترنتی این امکان برای شما فراهم می شود که بتوانید میزان خدمات نهال فروشی ها و قیمت نهال ها را مورد بررسی قرار داده، سپس بر اساس اینکه کدام سایت نهالستان اطلاعات دقیق تری در مورد محصولات خود ارائه نموده است، خرید نهال را انجام دهید.

جمع بندی:

جهت سفارش نهال و انتخاب بهترین نهالستان در کرج، توصیه می شود تا ضمن بهره گیری از تخصص افراد حرفه ای و دریافت مشاوره از آن ها، به مراکزی مراجعه کنید که ضمن سود بردن از اصول حرفه ای، دارای تاییدیه های مربوط به وزارت جهاد و کشاورزی و دیگر سازمان های ذی ربط باشند.

برای رسیدن به این هدف، پیشنهاد می کنیم با شماره های موجود در سایت نهالستان مبین نهال تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *