درختان میوه

نهال تهران / چه نکاتی برای خرید نهال در تهران مهم است؟

 نهال تهران

تهران یکی از آن شهرهای بزرگ ایران است که باید به زیبایی و سرسبزی آن توجه ویژه ای شود و با خرید نهال در تهران اولین قدم را برای سرسبزی شهر خود برداشته اید. برای خرید نهال باید با نکات ویژه ای آشنا باشید تا بتوانید بهترین نوع را برای تهران خریداری کنید. در واقع اگر با این نکات آشنا باشید، بدون شک نهال های کاشته شده شما به خوبی رشد خواهند کرد.

 چه نکاتی برای خرید نهال در تهران مهم است؟


بسیاری از افرادی که قصد خرید نهال در تهران را دارند ابتدا باید با انواع نهال و سپس با مراکز معتبر فروش نهال در تهران آشنا شوند. در واقع باید بدانید که هر نهالی که می خواهید بخرید چگونه در شهر شما رشد می کند و به همین دلیل باید با انواع آن ها آشنا باشید..

خرید نهال در تهران


یکی ازپربارترین استان های کشوردر تولید محصولات کشاورزی اعم از باغی و زراعی استان تهران است. این استان که به دلیل بارندگی بیشتر از اکثر استان های کشور از سطح آب زیرزمینی بالاتری برخوردار است، باغداری اختصاصی یا دیم نیز دارد این مزیت را برای کشاورز دارد که دیگر دغدغه آبیاری یا تامین آب را نخواهد داشت.َ

مجموعه مبین نهال با بیش از30 سال سابقه فعالیت کاشت و پرورش نهال، انواع نهال شناسنامه دار و زینتی و نهال میوه و درختچه های آپارتمانی را بفروش می رساند و انواع درخت میوه چند ساله را با قیمت مناسب به سراسر مناطق ارسال می کند.

خرید نهال در تهران

بیشینه دمای تهران در مرداد و شهریور در حدود 40 درجه سانتی گراد و کمینه دمای تهران در بهمن ماه حدود 5- درجه سانتی گراد خواهد بود. در این استان می توان فاصله ای تقریباً 20 روزه بین شروع و پایان فصل زمستان برای درختان یافت؛ بنابراین انواع ارقام زودگل و دیرگل را به ترتیب در مناطق کم ارتفاع و مرتفع تهران می توان کاشت.


نهال خود را از مراکز معتبر خریداری کنید:


بدون شک همه شما به خوبی می دانید که تهران مراکز خرید زیادی برای خرید نهال در تهران دارد و باید مراقب باشید نهال مورد نظر خود را از معتبرترین مراکز خرید خریداری کنید. مراکزی هستند که تاییدیه جهاد کشاورزی ندارند و به همین دلیل نباید از این مراکز نهال خریداری کرد.

خرید نهال در تهران

خرید نهال در تهران

شاید برای شما باغدار این سوال پیش بیاید که برای خرید نهال در تهران چه فاکتورهایی را باید در نظر گرفت؟ در زیر به برخی از مهم ترین عواملی که در هنگام خرید باید به آنها توجه کنید اشاره می کنیم:

• تهران معمولا زمستان های سرد با روزهای یخبندان دارد، پس درختانی را انتخاب کنید که تحمل سرما را بالا ببرد.
• درختان مناطق معتدل با نیاز سرمایی بالا برای کاشت در این مناطق مناسب هستند.
• تابستان تهران خنک و معتدل است بنابراین انتخاب درختانی که در تابستان برای رسیدن میوه به هوای گرم نیاز دارند برای این شهر مناسب نیست.
• بافت خاک این شهر بیشتر سبک است و درختانی که نیاز به خاک سنگین تری دارند برای این شهر مناسب نیستند.
• در برخی از سال ها زمستان های طولانی در این شهر وجود داشته و یا احتمال یخبندان بهاره وجود دارد، بنابراین در این شهر باید از درختان دیرگل استفاده کرد تا درختان از سرمای اواخر بهار نجات پیدا کنند.
• باغداران با انتخاب درختان کم نیاز آبی نیز می توانند باغات بارانی بسازند زیرا بارندگی سالانه در این شهر می تواند نیاز آبی درختان میوه را تامین کند اما در هر صورت باغ های آبی بازده بالاتری خواهند داشت.

 

کاکوزا

در جمع بندی کلی این مقاله می توان به اهمیت نکات زیر اشاره کرد:

• انتخاب و خرید نهال مناسب با شرایط آب و هوایی و خاک تهران.
• خرید نهال از معتبرترین و برجسته ترین نهالستان های فعال زیر نظر جهاد کشاورزی.
• خرید نهال با شناسنامه اصالت و تاییدیه سلامت نهال.

شما باغداران وکشاورزان عزیز می توانید جهت خرید انواع نهال پربار با کارشناسان مبین نهال ارتباط برقرار کرده و با دریافت مشاوره رایگان، بهترین نهال را خریداری نمایید. فروش انواع نهال با مجوز رسمی جهاد کشاورزی و ضمانت بازگشت واقعی کالا صورت می پذیرد.
 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *