درختان میوه

نهالستان تهران

تهران از آن دسته شهرهای بزرگ کشور ایران است که به دلیل وسعت بسیاری که دارد، دارای اقلیم های متعدد و تنوع گیاهی فراوان می باشد واین امر به باغداران وکشاورزان کمک می کند که برای خرید نهال در تهران، گزینه های متنوعی پیش رو داشته باشند.نهالستان تهران کمک شایانی به کشاورزان تهرانی می کند.

از طرفی در سراسر استان تهران اقلیم های متعددی برای کاشت انواع میوه های مرغوب وجود دارد و ایجاد باغ های میوه برای کشاورزان سود سالانه بسیاری را به همراه می آورد.

اما باید به این نکته توجه داشت افرادی که قصد دارند اقدام به خرید نهال در تهران نمایند، باید در ابتدا با انواع نهال ها و سپس نهالستان معتبر تهران آشنایی داشته باشند. مجموعه مبین نهال با بیش از 30 سال سابقه فعالیت کاشت و پرورش نهال، انواع نهال شناسنامه دار و زینتی و نهال میوه و درختچه های آپارتمانی را بفروش می رساند و انواع درخت میوه چند ساله را با قیمت مناسب به سراسر مناطق ارسال می کند.  

اقلیم های گوناگون استان تهران

تهران به عنوان یکی از وسیع ترین استان های ایران با موقعیت جغرافیایی خاص می باشد در ضلع شمالی استان تهران که با رشته کوه البرز احاطه شده می توان آب و هوای معتدل کوهستانی با زمستان های طولانی مدت را مشاهده کرد و جنوب این استان،به دلیل اتصال به کویرهای مرکزی ایران ،آب و هوای گرم و خشک کویری دارد.

و این موقعیت کوهستان و دشت در تهران، باعث تنوع اقلیمی فراوان در آن گردیده است.   بنابراین با توجه به وجود دمای متفاوت در مناطق مختلف آن ،میتوان انواع نهال درختان دیر گل یا زود گل را به ترتیب در در مناطق مرتفع کوهستانی و کم ارتفاع تهران کاشت.

نهالستان تهران

نهالستان تهران

اهمیت کشاورزی و باغداری در تهران

کشاورزی در استان تهران ازانجایی حائز اهمیت است که بیشتر از 20 درصد صادرات غیر نفتی کشور منحصر در محصولات کشاورزی و متعلق به این استان است، چرا که میزان تولید محصولات باغی و زراعی در استان تهران ،بالغ بر ۱۳۰ میلیون تن در سال بوده که بخش بزرگی از آن متعلق به محصولات باغی می باشد، با توجه به وسیع بودن اراضی باغی در تهران، وجود نهالستان بزرگ و نهال فروشی های معتبر یک امر ضروروی است تا باغداران بتوانند بهترین نهال را از بزرگترین نهالستان تهران با کیفیت عالی خریداری کنند.

از طرفی برای گسترش کشاورزی نوین و علمی، داشتن دانش واطلاعات کافی در زمینه ی باغداری وکشاورزی و و اصول اولیه ی آن بسیار ضروری می باشد، ،بخشی از این اطلاعات از طریق مشاوره با کارشناسان زبده ی کشاورزی میسر می شود ، بهترین نهال فروشی، وبزرگترین نهالستان در تهران مراکزی هستند که با بهره گیری از افراد متخصص وبا تجربه بتوانند باغداران را در زمان انتخاب نهال مناسب تا زمان احداث باغ به خوبی راهنمایی کنند.

خرید نهال در تهران

برای خرید نهال از نهالستان در تهران باید به چه فاکتورهایی توجه داشت؟ در ادامه مهمترین فاکتورهایی که کشاورزان و باغداران در زمان خرید باید به آن توجه داشته باشند را ذکر خواهیم کرد:

۱-انتخاب نهال مناسب براساس شرایط اب وهوایی مناطق مختلف تهران؛ کشاورزان باید در زمان خرید نهال بر اساس اقلیم آن منطقه ای که میخواهند نهال را در آن منطقه بکارند، باید یکی از مناسب ترین آنها را خریداری کنند.

چرا که هر یک از درخت ها دارای انواع مختلفی می باشد. به عنوان مثال درختی مانند درخت سیب دارای چندین نمونه ارقام است و باید بر اساس کیفیت و کمیت یکی از آنها را انتخاب کرد .درجه سازگاری هر یک از این ارقام ها نیز متنوع می باشد.

۲-نتخاب نهال دارای ریشه های سالم؛ در هنگام انتخاب نهال باید تمامی قسمت های نهال به خصوص ریشه های آن را را مورد بررسی قرارداد و مطمئن شد که قسمت ریشه ان هرگز دچار پارگی وبیماری نشده است .

اگر ریشه سالم باشد نهال به خوبی رشد می کند و قدرت لازم را باردهی خواهد داشت، به طور کلی نهال ها به هیچ عنوان نباید حالت چنگ خورده داشته باشند، همچنین نباید هرگونه علامت دیگری مانند سفیدی و یا … را در ریشه آن مشاهده شود.

۳- دارابودن گواهی قرنطینه ؛برخی از نهال ها ٰ از شهرها، استان ها و یا حتی کشورهای دیگر وارد شهر تهران می شوند، به همین دلیل باید به این مورد دقت داشته باشد که گواهی قرنطینه داشته باشند.

دارابودن گواهی قرنطینه برای نهال ها تضمین کننده این است که هیچ گونه آلودگی در آنها وجود ندارد و به همین علت قدرت و بنیه بسیار بالایی دارند.

انتخاب بهترین نهالستان تهران

همانطور که در ابتدای مقاله اشاره شد که نهالستان های بزرگی برای خرید نهال در تهران وجود دارد و اما توجه به این نکته ضروری است که باید از نهال فروشی های بزرگ ومعتبر نهال مورد نظر خود را خریداری کنید.

این مراکز باید تاییدیه جهاد کشاورزی را داشته باشند. نهالستانها و یا نهال فروشی هایی که مجوزهای لازم را نداشته باشند ممکن است اقدام به فروش نهال های بی کیفیت بکنند ویا نهال های عرضه شده در این مراکز با شرایط محیطی این شهر سازگار نبوده و یا هنوز آزمایشات سازگاری با آفات و بیماریهای غالب منطقه در مرکز تحقیقات کشاورزی بر روی آنها انجام نشده باشدو بنابراین کاشت آن سبب شیوع آفات و بیماریها و خسارت زدن به باغداران دیگر شود، بنابراین توصیه می شود نهال مورد نظر خود را از نهالستان هایی که زیر نظر جهاد کشاورزی فعایت می کنند خریداری نمایید.  

نهالستان تهران

کلام آخر

باتوجه به شرایط اقلیمی وجغرافیایی شهر تهران ،انجام فعالیتهای کشاورزی وباغداری در این شهر رونق فروانی دارد ، واین امر ضرورت وجود نهالستان های بزرگ ومراکز نهال فروشی بزرگ را می رساند،   اما انتخاب نهال مناسب با شرایط اقلیمی و خاک شهر تهران و دارابودن شناسنامه ی اصالت و تاییدیه ی سلامت نهال وخرید از معتبرترین نهالستان که زیر نظر جهاد کشاورزی فعالیت می کنند می تواند باغداران را به تولید میزان بیشتری از محصولات مرغوب و با کیفیت و صادرات آن به دیگر کشورها نزدیک کند

نهالستان تهران

نهالستان تهران

شما باغداران وکشاورزان عزیز می توانید جهت خرید انواع نهال پربار با کارشناسان مبین نهال ارتباط برقرار کرده و با دریافت مشاوره رایگان، بهترین نهال را خریداری نمایید. فروش انواع نهال با مجوز رسمی جهاد کشاورزی و ضمانت بازگشت واقعی کالا صورت می پذیرد.  

09357133590

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *