مقالات

نهالستان تهران

نهالستان تهران

تهران از آن دسته شهرهای بزرگ کشور ایران است که به دلیل وسعت بسیاری که دارد، دارای اقلیم های متعدد و تنوع گیاهی فراوان می باشد واین امر به باغداران وکشاورزان کمک می کند که برای خرید نهال در تهران، گزینه های متنوعی پیش رو داشته باشند. نهالستان تهران کمک شایانی به کشاورزان تهرانی می کند.

از طرفی در سراسر استان تهران اقلیم های متعددی برای کاشت انواع میوه های مرغوب وجود دارد و ایجاد باغ های میوه برای کشاورزان سود سالانه بسیاری را به همراه می آورد.

اما باید به این نکته توجه داشت افرادی که قصد دارند اقدام به خرید نهال در تهران نمایند، باید در ابتدا با انواع نهال ها و سپس نهالستان معتبر تهران آشنایی داشته باشند. مجموعه مبین نهال با بیش از 30 سال سابقه فعالیت کاشت و پرورش نهال، انواع نهال شناسنامه دار و زینتی و درختچه های آپارتمانی را بفروش می رساند و انواع درخت میوه چند ساله را با قیمت مناسب به سراسر مناطق ارسال می کند.  

اقلیم های گوناگون استان تهران

تهران به عنوان یکی از وسیع ترین استان های ایران با موقعیت جغرافیایی خاص می باشد در ضلع شمالی استان تهران که با رشته کوه البرز احاطه شده می توان آب و هوای معتدل کوهستانی با زمستان های طولانی مدت را مشاهده کرد و جنوب این استان،به دلیل اتصال به کویرهای مرکزی ایران ،آب و هوای گرم و خشک کویری دارد.

و این موقعیت کوهستان و دشت در تهران، باعث تنوع اقلیمی فراوان در آن گردیده است. بنابراین با توجه به وجود دمای متفاوت در مناطق مختلف آن ،میتوان انواع نهال درختان دیر گل یا زود گل مانند نهال بادام شاهرودی، انار یزد و … را به ترتیب در در مناطق مرتفع کوهستانی و کم ارتفاع تهران کاشت.

نهال فروشی در تهران

اهمیت کشاورزی و باغداری در تهران

کشاورزی در استان تهران از آنجایی حائز اهمیت است که بیشتر از 20 درصد صادرات غیر نفتی کشور منحصر در محصولات کشاورزی و متعلق به این استان است، چرا که میزان تولید محصولات باغی و زراعی در استان تهران ،بالغ بر ۱۳۰ میلیون تن در سال بوده که بخش بزرگی از آن متعلق به محصولات باغی می باشد، با توجه به وسیع بودن اراضی باغی در تهران، وجود نهالستان بزرگ و نهال فروشی در تهران یک امر ضروروی است تا باغداران بتوانند بهترین نهال را از بزرگترین نهالستان تهران با کیفیت عالی خریداری کنند.

از طرفی برای گسترش کشاورزی نوین و علمی، داشتن دانش واطلاعات کافی در زمینه ی باغداری وکشاورزی و و اصول اولیه ی آن بسیار ضروری می باشد، ،بخشی از این اطلاعات از طریق مشاوره با کارشناسان زبده ی کشاورزی میسر می شود ، بهترین نهال فروشی در تهران، وبزرگترین نهالستان در تهران مراکزی هستند که با بهره گیری از افراد متخصص و با تجربه بتوانند باغداران را در زمان خرید نهال مناسب تا زمان احداث باغ به خوبی راهنمایی کنند.

باغبانی در تهران

در تهران، باغبانی یکی از عرفانات کشاورزی اصلی است که به تولید محصولات باغی با کیفیت و کارآمد در کل کشور شهرت دارد. یکی از عوامل مهم در تولید محصولات با کیفیت، انتخاب نهال مناسب با شرایط آب و هوایی خاص این شهر و خرید از نهالستان‌های معتبر است. باغداران باید اطلاعات کامل و کافی از آب و هوای منطقه را داشته باشند و نهال مناسب زینتی مانند نهال صنوبر را با مشاوره و رهنمایی کارشناسان انتخاب کنند. بزرگترین نهال فروشی در تهران باید اطلاعات کامل را در مورد انتخاب گونه‌های درختی مناسب فراهم کند. مراکزی مانند مبین نهال که ارائه می‌دهند آنها را با قیمت منصفانه و اطلاعات کامل، پیشنهاد می‌کنند. قیمت محصول اصلاح شده توسط این نهالستان‌ها تحت نظر جهاد کشاورزی ارائه شده و باغداران می‌توانند با اطمینان باغ خود را تأسیس کنند.

نهالستان تهران

خرید نهال در تهران

برای خرید نهال از نهالستان تهران باید به چه فاکتورهایی توجه داشت؟ در ادامه مهمترین فاکتورهایی که کشاورزان و باغداران در زمان خرید باید به آن توجه داشته باشند را ذکر خواهیم کرد:

۱-انتخاب نهال مناسب براساس شرایط اب وهوایی مناطق مختلف تهران؛ کشاورزان باید در زمان خرید نهال بر اساس اقلیم آن منطقه ای که میخواهند نهال را در آن منطقه بکارند، باید یکی از مناسب ترین آنها را خریداری کنند.

چرا که هر یک از درخت ها دارای انواع مختلفی می باشد. به عنوان مثال درختی مانند درخت زردآلو و یا آلو دارای چندین نمونه ارقام است و باید بر اساس کیفیت و کمیت یکی از آنها را انتخاب کرد .درجه سازگاری هر یک از این ارقام ها نیز متنوع می باشد.

۲-نتخاب نهال دارای ریشه های سالم؛ در هنگام انتخاب نهال باید تمامی قسمت های نهال به خصوص ریشه های آن را را مورد بررسی قرارداد و مطمئن شد که قسمت ریشه ان هرگز دچار پارگی وبیماری نشده است .

اگر ریشه سالم باشد نهال به خوبی رشد می کند و قدرت لازم را باردهی خواهد داشت، به طور کلی نهال ها به هیچ عنوان نباید حالت چنگ خورده داشته باشند، همچنین نباید هرگونه علامت دیگری مانند سفیدی و یا … را در ریشه آن مشاهده شود.

۳- دارابودن گواهی قرنطینه ؛برخی از نهال ها ٰ از شهرها، استان ها و یا حتی کشورهای دیگر وارد شهر تهران می شوند، به همین دلیل باید به این مورد دقت داشته باشد که گواهی قرنطینه داشته باشند.

دارابودن گواهی قرنطینه برای نهال ها تضمین کننده این است که هیچ گونه آلودگی در آنها وجود ندارد و به همین علت قدرت و بنیه بسیار بالایی دارند.

خرید نهال در تهران

ارقام مناسب برای کاشت نهال در تهران

با همسایگی دشت کویر، وجود رشته‌کوه‌های البرز و تأثیر بادهای غربی که باران را به همراه می‌آورند، از مهم‌ترین عوامل آب و هوای استان تهران است. به همین دلیل، برای خرید نهال در این استان، ممکن است با ویژگی‌های متفاوتی روبه‌رو شوید. میوه‌های مختلفی در این استان به صورت ارقام مختلف و در بخش‌های مختلف قابل کاشت هستند. بنابراین، برای هر نوع میوه، نیاز است که تحقیقات جداگانه‌ای انجام داده و برنامه‌ریزی صحیحی داشته باشید.

انتخاب بهترین نهالستان تهران

همانطور که در ابتدای مقاله اشاره شد که نهالستان های بزرگی برای خرید نهال در تهران وجود دارد و اما توجه به این نکته ضروری است که باید از نهال فروشی های بزرگ ومعتبر محصول مورد نظر خود را خریداری کنید.

این مراکز باید تاییدیه جهاد کشاورزی را داشته باشند. نهال فروشی هایی که مجوزهای لازم را نداشته باشند ممکن است اقدام به فروش درختان بی کیفیت بکنند و یا محصولات عرضه شده در این مراکز با شرایط محیطی این شهر سازگار نبوده و یا هنوز آزمایشات سازگاری با آفات و بیماریهای غالب منطقه در مرکز تحقیقات کشاورزی بر روی آنها انجام نشده باشدو بنابراین کاشت آن سبب شیوع آفات و بیماریها و خسارت زدن به باغداران دیگر شود، بنابراین توصیه می شود درخت مورد نظر خود را از مراکزی که زیر نظر جهاد کشاورزی فعایت می کنند خریداری نمایید.

بهترین نهال فروشی در تهران

با توجه به تنوع نهال‌ها و امکان ارسال نهال به سراسر ایران، می‌توان ادعا کرد که نهالستان مبین نهال یکی از مراکز نهال فروشی در تهران است. در این مرکز می‌توان بهترین ارقام نهال مرتبط با انواع میوه‌های دیر و زود رس مانند زردآلو، آلو، انار یزد، بادام شاهرودی و… را برای ایجاد باغ‌های متنوع تهیه کرد.

مشتریان می‌توانند با مشاوران ما تماس بگیرند تا بهترین نوع نهال (بذری، پیوندی، و غیره) را انتخاب کنند. برای خرید نهال به تعداد محدود و بزرگ، با کارشناسان ما تماس بگیرید. اطلاعاتی از زمین خود و وضعیت باغ ارائه داده و با مشورت کارشناسان، به سرعت و آسانی برای ثبت سفارش اقدام کنند.

باغداری در تهران

کلام آخر

باتوجه به شرایط اقلیمی وجغرافیایی شهر تهران ،انجام فعالیتهای کشاورزی وباغداری در این شهر رونق فروانی دارد ، واین امر ضرورت وجود نهالستان های بزرگ ومراکز نهال فروشی بزرگ را می رساند، اما انتخاب نهال مناسب با شرایط اقلیمی و خاک شهر تهران و دارابودن شناسنامه ی اصالت و تاییدیه ی سلامت نهال وخرید از معتبرترین نهالستان که زیر نظر جهاد کشاورزی فعالیت می کنند می تواند باغداران را به تولید میزان بیشتری از محصولات مرغوب و با کیفیت و صادرات آن به دیگر کشورها نزدیک کند

شما باغداران وکشاورزان عزیز می توانید جهت خرید انواع نهال پربار با کارشناسان مبین نهال ارتباط برقرار کرده و با دریافت مشاوره رایگان، بهترین نهال را خریداری نمایید. فروش انواع نهال با مجوز رسمی جهاد کشاورزی و ضمانت بازگشت واقعی کالا صورت می پذیرد.

909357133590

09190118450

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *